Olejki na odchudzanie

Świat staje się chorobliwie przejedzony. Otyłość to cecha naszej cywilizacji, w której nie brakuje żywności i dominuje styl życia pozbawiony aktywności fizycznej. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) alarmuje, że liczba ludzi otyłych potroiła się w ciągu ostatnich dwóch dekad i nadal rośnie. W Polsce ponad 60 proc. mężczyzn i blisko połowa kobiet cierpi na nadwagę lub otyłość.

Chętnie sięgamy po wysoko przetworzone żywność. Zamiast zalecanych czterech-pięciu mniejszych posiłków jemy tylko dwa lub nawet jeden, za to bardzo obfity i najchętniej wieczorem, do czego przyznaje się większość pacjentów z problemem nadmiaru kilogramów. To spowalnia przemianę materii. Organizm zamiast od razu przetwarzać otrzymane kalorie w energię, magazynuje je w postaci tłuszczu, zabezpieczając się na okres kolejnych godzin „głodu”.

Stosując zasady zdrowego odżywiania i wybierając zdrowy styl życia, znacznie łatwiej jest nie tylko schudnąć, ale także utrzymać efekty odchudzania i wytrwać w swoim postanowieniu zmiany codziennych nawyków żywieniowych w celu poprawy stanu zdrowia.

Wspomagającym elementem przy odchudzaniu są olejki eteryczne, które mogą wpływać na zwiększenie metabolizmu, wyrównanie poziomu cukru we krwi, poprawę naszego nastroju czy zahamowanie apetytu.

doTERRA Slim & Sassy to energetyzująca mieszanka olejków eterycznych przeznaczona do wspomagania odchudzania. Została specjalnie zaprojektowana jako naturalny sposób radzenia sobie z głodem, uspokojenia żołądka i poprawienia nastroju. Slim & Sassy pomaga w hamowaniu apetytu i może pobudzić nasz metabolizm. Wspiera nas również w sferze psychicznej – podnosząc na duchu i działając energetyzująco- co może pomóc podczas aktywności fizycznej. Połączona ze zdrową dietą i ćwiczeniami może wspomóc metabolizm i ograniczyć głód. Dodaj. 8-10 kropli do 1,5l wody i pij przez cały dzień.
.


.

Ta mieszanka olejków eterycznych  łączy moc pięciu olejów, o których wiadomo, że mają pozytywny wpływ na metabolizm.

Grejpfrut jest często używany do zahamowania apetytu.  Wystarczy nakropić 2-3 krople na dłonie, rozetrzeć i wdychać  kiedy mamy ochotę na coś słodkiego. Olejek grejpfrutowy może wpływać na prawidłową pracę układu limfatycznego i tym samym usuwanie nadmiaru wody, zmniejszenie obrzęków i eliminację toksyn z organizmu oraz redukcję celulitu. Rozcieńcz olejek w oleju nośnym ( olej kokosowy, migdałowy, oliwa z oliwek) i nanieś na miejsce z problemem (spuchnięte nogi, uda).
.

.

Ginger zapewnia ochronę antyoksydacyjną i może pomóczmniejszyć wzdęcia, gazy i sporadyczne niestrawności oraz ma korzystny wpływ na trawienie. Dodaj 1-2 krople do szklanki wody lub zamknij w kapsułce i połknij.

Mięta pieprzowa jest jednym z najstarszych i najbardziej uznanych ziół w łagodzeniu problemów układu trawiennego i poprawianiu procesów metabolizmu. Peppermint może usprawnić trawienie i przyswajanie składników odżywczych przez organizm. Ma silne działanie rozkurczowe.

.

Cinnamon Bark jest dobrze znany ze swoich silnych zdolności oczyszczających, jak również właściwości wspierających odporność i metabolizm. Cynamon może korzystnie wpływać na uwalnianie insuliny, co oznacza, że może pomóc utrzymać stabilność cukru we krwi, a tym samym zapobiegać  zwiększonemu pragnieniu jedzenia słodkich rzeczy, przejadaniu się i przyrostu masy ciała. Dodanie olejku cynamonowego do owoców, herbaty, płatków owsianych może spowolnić uwalniania glukozy do krwi. Cynamon może wpływać również na obniżenie poziomu trójglicerydów,  cholesterolu całkowitego i LDL.
..

Lemon może pomóc wewnętrznie oczyścić organizm i wspomóc układ trawienny. Olejek cytrynowy może pobudzić wątrobę i usunąć toksyny z organizmu. Dodaj olejek cytrynowy do wody, aby uzyskać orzeźwiający smak lub alternatywę dla napojów gazowanych i słodkich.

Olejki eteryczne mają wiele walorów, które pomagają w utracie wagi. Stosowanie olejków eterycznych ze zdrową dietą i regularną aktywnością fizyczną zdecydowanie pomogą Ci osiągnąć cele odchudzania! Pamiętaj jednak aby używać ich zgodnie z zaleceniami i zapoznać się z instrukcją przed ich użyciem.