Olejki dla dzieci

Zbliża się czas wakacji i przygód naszych dzieci. Przedstawię wam kilka olejków eterycznych, które warto mieć w swojej domowej apteczce dla naszych pociech. Olejki te świetnie sprawdzą się w okresie wakacyjnym przy poparzeniach słonecznych, walki z komarami i kleszczami, otarciami, skaleczeniami oraz innymi skutkami zabaw naszych dzieci.

U mnie niezastąpiony jest Lavender. Nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło mi olejku lawendowego w domu. Przy wysypkach alergicznych wsmarowany w swędzące miejsce przynosi natychmiastową ulgę. Przy różnych oparzeniach, a teraz w szczególności słonecznych łagodzi dotknięte miejsce. Rewelacyjnie sprawdza się przy ranach i otarciach, gdzie u dzieci często się zdarzają. Ładnie się goją i zasychają.
.

.

TerraShield jest to mieszanka odstraszająca komary, kleszcze. W swoim składzie zawiera Cedarwood, Ylang Ylang, Eucalyptus, Nootka, Catnip, Lemon,Litsea, Vanilla, Arborvitae i olej kokosowy frakjonowany.  Mieszkamy przy lesie więc  przy każdym wyjściu z domu stosujemy tą mieszankę aby ochronić się przed insektami. Rozpylone TerraShield wokół  drzwi, okien i w domu zabezpieczy przed nieproszonymi „ gośćmi „.
.

.

OnGuard w tłumaczeniu „na straży”. Jako jedna z najpopularniejszych mieszanek doTERRA, ma niesamowite zastosowania i korzyści.  Jest to mieszanka składająca się z Wild Orange, Eucalyptus, Cinnamon, Rosemary, Clove. Ma działanie stymulujące na nasz układ odpornościowy. Świetnie się sprawdzi przy różnego typu infekcjach, co nawet latem się zdarza. W moim domu jest już wieczorny rytuał, że przed snem córki smarują sobie stopy tym właśnie olejkiem.
.

Collection Kids – kolekcja stworzona specjalnie dla dzieci. Dzięki sześciu mieszankom stworzonym dla umysłu, ducha i ciała nadarza się świetna okazja ku temu, aby zacząć wprowadzać olejki eteryczne w życie Twojego dziecka i sprawić, że wakacje dadzą Ci jeszcze więcej radości.
.

.

Kolekcja zawiera olejki:

Thinker – czyli myśliciel- jest to mieszanka która pomoże twojemu dziecku się skupić, poprawi koncentrację.

Calmer – czyli spokojniejszy – promuje pozytywny i spokojny nastrój oraz zapewnia kojące i relaksujące uczucia w całym ciele.

Stronger– silniejszy -promuje czystą i zdrowo wyglądającą skórę, podnosi nastrój dzięki jasnemu zapachowi oraz daje dobre samopoczucie i witalność.

Rescuer – ratownik – pomaga stworzyć poczucie pewności siebie, daje ukojenie dla skóry, wspiera uczucie witalności i komfortu.

Steady – czyli stały – wspiera starania o spokojny i zrównoważony nastrój, promuje poczucie relaksu całego ciała, pomaga skupić umysł na tym, co najważniejsze.

Brave –odważny- to idealna mieszanka do ożywienia i wzmocnienia kiedy czujesz się niezmotywowany, dodaje odwagi i pewności siebie.